Sociálně vyloučení očima studentů

1.11. – 21.12.2012 (výstava pořádaná ve spolupráci s Člověkem v tísni)

Druhá výstava z cyklu Sociální vyloučení se po afrických chráněných dílnách zaměřuje na sociálně izolované komunity a jedince v České republice. Na souboru vystavených fotografií spolupracovali studenti fotografického oboru SPŠ keramické a sklářské  v Karlových Varech společně se sokolovskou pobočkou společnosti Člověk v tísni o.p.s., která se tímto tématem dlouhodobě zabývá.

Výstava i veškeré aktivity, které kolem ní probíhají, chtějí poukázat na často přehlížený problém komunit, které se díky novodobé chudobě a často i etnické odlišnosti ocitly na okraji zájmu společnosti.

Prezentované fotografické eseje studentů pocházejí z lokalit Prahy, Karlových Varů a západočeského regionu. Zachycují lidi i místa, kde sociálně vyloučení žijí – opuštěné domy, squaty, nádraží.

Výstava je volným pokračováním výstavy Naděje slumu v Namibii, která představila chráněné dílny pro sociálně vyloučené, HIV/AIDS pozitivní, africké rodiny. Výrobky z těchto dílen jsou i nadále k dostání v galerii SUPERMARKET wc. Jejich nákupem podpoříte ty, kteří vaší pomoc opravdu ocení. Veškerý čistý zisk z prodeje originálních afrických výrobků z tradičních materiálů jde zpět na provoz dílen v Namibii.