Viktor Chalepa

Po ukončení Střední keramické školy v Karlových Varech studoval Viktor Chalepa v ateliéru keramiky a porcelánu na pražské VŠUP. Jeho zaměření tam výrazně ovlivnili profesor Václav Šerák a jeho asistent Daniel Piršč, který v ateliéru prosazoval design užitého porcelánu.
Už v průběhu studia si bylo možné prohlédnout některé ročníkové práce Viktora Chalepy v prodejnách či galeriích s porcelánem, například ve vyhlášeném pražském obchůdku Qubus.
Ve čtvrtém ročníku se Viktor Chalepa přihlásil do soutěže karlovarské firmy G-Benedikt, která vyrábí špičkový porcelán pro hotely a gastronomii a spolupracuje například s rakouskými a německými designéry. Pro firmu navrhl dekory, které vycházely ze starých a klasických vzorů, které se v obchodech objevovaly v období první republiky. Líbily se natolik, že se během krátkého času začaly vyrábět.
Po ukončení studia na VŠUP pracoval Viktor Chalepa jako výtvarník a designér ve vývojovém studiu Thún Karlovarského porcelánu.
V roce 2007 vynesla kolekce „Párty“ Viktoru Chalepovi nejvyšší ocenění mladého designéra u nás Národní cenu za studentský design.

A právě kolekci "Party" si v SUPERMARKETUwc můžete zakoupit i vy. Set obsahuje tácky na skleničky,tequila komplet a bonbonbox. Od tohoto výtvarníka dále nabízíme šálky na kávu, cukřenky, mlékovky, vázy a mísy.


 

1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 /