zpráva z živých podchodů

Mezioborového, víkendového workshopu se zúčastnilo 20 studentů architektury a grafického designu a 5 studentů z Ateliéru+ ze SPŠKS. Během tří dnů studenti vypracovali 7 studií. Ty budou ještě dopracovány a od 12.5.2013 vystaveny přímo v podchodech. 

Součástí workshopu byly i přednášky lektorů. Přednáška členů reSITE Miloty Sidorové a Osamu Okamury na téma veřejný prostor a přednáška dvojice architektů z Coll Coll Krištofa Hanzlíka a Libora Mládka se odehrály v pátek přímo v podchodech. Bonusem dne byla komentovaná prohlídka, kterou vedl Osamu Okamura. Prohlídka se oproti očekávání vyhnula lázeňskému centru města a zamířila do přilehlé bývalé zahrádkářské oblasti, dnes okupované bezdomovci a na další místa „civilních Karlových Varů“. V sobotu proběhly přednášky dalších dvou lektorů Jana Zdvořáka a Lukáše Veverky.

V sobotu a v neděli studenti pracovali na svých návrzích v přilehlé budově taneční školy Best Dance. Ze všech návrhů bylo patrné spojení architektonického i grafického přístupu k řešení. 

Velikou výzvou byl pro studenty netradiční prostor atria mezi podchody, který by většina z nich využila víceúčelově jako místo, které by průchozím přinášelo nějaké rozptýlení. 

O tom, který návrh nakonec zvítězí bude rozhodne široká veřejnost, která bude mít možnost hlasovat pro vítězný návrh na facebooku a webových stránkách sdružení PROTEBE live, a také odborná porota. Záměrem projektu je, aby byl vítězný návrh realizován. Sdružení chce všechny návrhy odprezentovat i zástupcům Magistrátu. Záleží ovšem na penězích. Jedním z finančních zdrojů by však mohla být veřejná sbírka /č.ú. 258710229/0300/, která byla k tomuto účelu založena, a do které přispěli první dobrovolníci již na páteční akci. 

1 / 2 /