TAK CO DNESKA?

Tak co dneska? … je projekt žáků SPŠKS Karlovy Vary, konkrétně tvůrčí skupiny Ateliér +. Navazuje na sérii tzv. banánů, studentských workshopů, které na “Keramce” začal v roce 2005 organizovat MgA. Jiří Hanek. Vytvořené plakáty se každý rok vylepily v podchodu u Dolního nádraží a jejich vernisáž se vždy konala 17. listopadu jako oslava Dne studenstva

Každý ročník měl odlišné téma. To letošní je Životní náplň polistopadové generace. Téma je přímou reakcí na tragickou událost z letošního léta, kdy při autonehodě zahynuli tři žáci SPŠKS. Tito tři studenti byli navíc členy naší skupiny Atelier+, který na škole vznikl minulý rok. Když jsme s ostatními členy atelieru o zesnulých studentech hovořili, shodli jsme se, krásné na těchto mladých lidech bylo, že každý z nich žil doslova naplno.

A právě otázka životní náplně nám pro den studenstva připadá vhodná a cílem našeho projektu je položit lidem otázku, jestli žijí opravdu „naplno“ a tak, jak chtějí. Uvědomujeme si, že právě polistopadová (naše) generace je dnes skoro dospělá a je důležité přemýšlet o tom, kdo jsme a co chceme. Říká se, že je doba sociálních sítí. Pravě na nich se čím dál častěji setkáváme s lidmi co chrlí názory jak na běžícím páse. My se ale od virtuálního světa chceme tímto projektem oddělit. Máme motto – jsme to, co děláme teď. Proto budeme v podchodě vystavovat ručně vytvořené plakáty – co namaluješ to se neztratí. Pojmy jako přítomnost a krása okamžiku jsou pro náš projekt zásadní.

Akci svou účastí podpořili studenti několika vysokých škol – VŠUP, AVU, Scholastika, SPŠG a VOŠG Helichova (Praha), VŠVU (Bratislava), UUD (Plzeň)
V 17 hodin proběhne vernisáž plakátů. Budou vystaveny na jedné straně podchodu a na druhé najdete tzv. Interaktivní plakáty s otázkami, na které bude možno – přímo na plakát – odpovídat. Dále se můžete na místě zúčastnit tvůrčí dílny. Účastníci dílny budou mít k dispozici použité šablony z vystavených plakátů a bude možné na připravené prázdné formáty vytvořit vlastní plakát, nebo přímo okopírovat vybraného favorita z vernisáže. K dispozici budou i spreje, válečky, štětce a další potřeby.