A co zejtra?

A co zejtra? ... je projekt žáků SPŠKS Karlovy Vary, konkrétně tvůrčí skupiny Ateliér+. Navazuje na sérii tzv. banánů, studentských workshopů, které na “Keramce” začali v roce 2005 organizovat Jiří Hanek a Tereza Bredlerová.
Každý ročník měl odlišné téma. To letošní je Budoucnost polistopadové generace. Navazuje na loňský workshop, který se jmenoval “Tak co dneska?”. Oba ročníky mají stejné téma – životní náplň. Rozdíl je v tom, že letos autoři představí pohled do budoucnosti, jak budou vypadat za 30, 40 nebo 60 let...

Otázka životní náplně nám pro Den studenstva 17. listopadu připadá podstatná a stejně jako loni chceme lidem položit otázku, jestli žijí opravdu „naplno“ a tak, jak chtějí.
Uvědomujeme si, že právě polistopadová (naše) generace je dnes skoro dospělá a musíme přemýšlet o tom, kdo jsme, co chceme a hlavně kam kráčíme!!! Budeme se snažit poukázat na to, že náplň našich všedních dní bude mít dopad na zítřek, pozítří i popozítří...

I letos se chceme vyhnout digitálním výstupům a vracet se tak zpátky ke kořenům grafického oboru.
V podchodu u „dolňáku” u galerie Supermarket WC bude přes celý víkend
15.–17. listopadu probíhat „grafický jam”. Autoři tak budou tvořit přímo na zdi pomocí čehokoliv. (Šablony, spreje, fixy, propisky, tužky, štětce, barvy, prsty, ruce, nohy, hlavy atd.) Počítáme s tím, že v noci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli využijí čistou zeď kreativní kolemjdoucí. Považujeme to za přirozený lidský projev a budeme se snažit přímo na místě pracovat i s jejich prvky. Celkový vizuální dojem tedy dopředu není jasný, stejně jako naše budoucnost. Velikou roli hraje improvizace a práce s náhodou. Sami jsme zvědaví, co z toho vznikne.

Věříme, že v dnešních podmínkách, kde na jakoukoliv blbost potřebujeme desítky papírů, razítek, povolení, anotací, příprav a vysvětlení, bude náš projekt příjemným oddechnutím od pravidel.
Akci podpoří svou účastí studenti několika vysokých škol – VŠUP, AVU, Scholastika, SPŠG a VOŠG Helichova (Praha), VŠVU (Bratislava), FUD (Plzeň).

17. listopadu v 17 hodin proběhne vernisáž. Návštěvníci budou mít možnost ztvárnit vlastní pohled do budoucnosti přímo na zeď mezi ostatní práce.