Tašky z pneumatik, designové šperky. Galerie nabízí originální dárky

10.11.2014

Netradiční dárky čekají na zájemce v karlovarské galerii Supermarket WC. Svá díla tam od pondělí vystavuje přes dvacet designérů, kteří umějí potěšit i drobnostmi, ovšem velmi netradičními

Přelidněná nákupní centra, předvánoční strkanice, několikametrové fronty. Podobným předvánočním jevům letos řekli dost členové sdružení Protebe Live, které provozuje karlovarskou galerii Supermarket WC.

V pondělí v ní otevřeli výstavu originálních prací mladýchčeskýchdesignérů, na které si mohoulidépořídit netradiční dárky v klidu, pohodě a bez shonu. Nazvali ji Pelmel.,Žvýkačky jako dárek? Proč ne!

"Uspořádat tuto výstavu nás napadlo v podstatě všechny. Máme totiž zkušenost, že si k nám lidé před Vánocemi dárky vybírat chodí. U nás najdou i takové, které nejsou příliš nákladné. Například originálně zabalené žvýkačky, které stojí 29 korun. Je to milý dárek, kterýdobřevypadá," říká Andrea Čapková ze sdružení Protebe Live.

Podobné designové trhy jsou prý nyní módní záležitostí, konají se třeba v Brně nebo Praze. Lidé z galerie oslovili několik výtvarníků, kteří nabídli to, co právě mají.

Celý článek si můžete přečíst zde