23. 2. byla vernisáží zahájena výstava k soutěži „Nenuď se, ukaž se“. Hlavními protagonistkami jsou fotografka Karolína Rusňáková a grafička Adéla Kašová, studentky SPŠ keramické a sklářské v Karlových Varech. V rámci vernisáže, kterou navštívilo okolo 50 lidí, zazpívala další z účastnic třetího ročníku soutěže „Nenuď se, ukaž se“ Stanislava Tothová, písně z repertoáru Edith Piaf. Výstavu můžete v galerii navštívit do 30. 3. 2012.
 

Karolína Rusňáková, vítězka třetího ročníku soutěže „Nenuď se, ukaž se“se na výstavě prezentuje především svými černobílými autoportréty, které jsou nosnou částí její tvorby. Polovinu výstavy tvoří cyklus „Day of Life“ mapující na 18-ti snímcích běžné životní situace jednoho dne. Další část výstavy zabírá neobvyklá instalace, kde jsou za starými okny s žaluziemi ukryty nostalgické výjevy z půd a zákoutí starých domů. Instalace je pojatá tak, aby evokovala prostředí, které tato mladá výtvarnice často zachycuje na svých fotografiích. Interaktivní je i magnetická tabule s nápisem „Slož si mě“, která vyzývá návštěvníky k sestavení puzzle s autorčinými autoportréty. Karolína Rusňáková, studentka 4. ročníku oboru užitá fotografie a média, se fotografii věnuje od útlého věku. Témata, s kterými momentálně pracuje, začala fotit až na střední škole. Většina jejích fotografií jsou autoportréty focené na samospoušť, umístěné na půdách a ve sklepech starých domů. Prvotním podnětem jí byl dům, v kterém bydlí. Opuštěná a „tajemná“ místa, kde ji nikdo nerozptyluje a je jen sama se sebou, jsou pro Karolínu Rusňákovou tou pravou inspirací.

Adéla Kašová, vítězka veřejného hlasování soutěže „Nenuď se, ukaž se“, vystavuje své práce v podchodu přiléhajícím ke galerii. Její plakáty vtipně komentují dění kolem nás. Studentka třetího ročníku oboru grafický design se tématem počítačově vyobrazených „bust“ zabývá již delší dobu. Prvotní inspirací jí byla parafráze na její velký vzor – Andyho Warhola, kde uplatnila spojení známé osobnosti a něčeho pro ni charakteristického. Postupně se série začala rozrůstat, ale už ne v duchu původní myšlenky. Mezi vystavovanými plakáty tak můžete najít humorné narážky na workholika, kuřáka a nebo spodobnění vlastenectví.
 

Jako bonus k výstavě připravily výtvarnice pro návštěvníky zmenšeniny svých děl. Přímo na místě se dají použít k výrobě placek.
Organizátoři soutěže jsou s letošním ročníkem spokojeni. MgA. Tereza Bredlerová ze sdružení PROTEBE live o. s. k tomu poznamenává: Opět se potvrdilo, že, aniž bychom to věděli, je okolo nás spousty tvůrčích a kreativních lidí, kteří mají co říct a nebojí se o to podělit s ostatními. To je fajn neboť, kreativita je to co nás posouvá neustále dál.
 

1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 /