Modrá noc

21. 5. 2005
(v rámci celorepublikové akce Noc muzeí)

Tato akce byla uspořádána spolu s Galerií umění v Karlových Varech. Návštěvníci akce se mohli zdarma seznámit se stálou sbírkou galerie. Byly pro ně také připraveny interaktivní dílny.
Galerie umění v Karlových Varech ve spolupráci s občanským sdružením PROTEBE live zorganizovaly pro veřejnost noční rendez-vous s výtvarným uměním. Neobvyklá „Modrá noc” se odehrála v karlovarské Galerii umění. Zájemci měli možnost „splnit si“ v průběhu noci své sny a nejtajnější přání. Obrátili jsme se na návštěvníky s následující výzvou „Nyní se můžete zasnít i vy. Pokud máte chuť, sdělte světu své sny i černé můry, svá nejtajnější přání, která byste jinak
nikdy nevyslovili. Máte ale současně možnost sdělit i celou řadu důležitých věcí, o kterých sníme možná všichni, nebo bychom si je alespoň mohli přát. Možná, že sny zrcadlí pravdu více, než si připouštíme.” Každý mohl anonymně zhmotnit kresbou nebo vyškrabáváním na diapozitivy své sny. Výtvory byly v průběhu noci promítány na zeď galerie. Lidé tak měli příležitost naprosto svobodně se vyjádřit. Výstava vzniklých prací probíhala v Galerii umění 14 dní. Práce byly zaznamenány na 150 diapozitivech, 6 nejlepších prací bylo převedeno do tištěné podoby. Všech 150 prací bylo vystaveno v podchodu u Dolního nádraží.