VOHOZ

Tři jména, tři návrhářky, jedna společná designová značka originálního oblečení Vohoz. Pod touto značkou se skrývají tři mladé návrhářky – Darja Podboj, Barbora Zachovalová a Barbora Tučková. Všechno začalo, když představitelky tohoto holčičího tria přišly s nápadem produkovat a prodávat designovou módu, která by byla naprostým výtvarným originálem. Nic předraženého a okázalého, zkrátka dostupná kvalitní designová móda.
Jejich rukopis je nezaměnitelný – naleznete v něm především originální designové potisky triček a tašek, stejně jako nápaditých interiérových doplňků. Jejich stálý sortiment není zase tak stálý: jejich kolekce vznikají v několika málo kusech a po vyprodání jsou nahrazeny novými modely. Charakteristický je živý, zábavný a barevný design, ať už se jedná o tašku tričko nebo křesílko.
Technologie, kterou pro aplikaci obrázků na textil používají, se nazývá transferový tisk. Obrázky jsou nejdříve vyřezány ze speciální folie, pak přeneseny na textil a v zažehlovacím lisu při vhodné teplotě a tlaku natrvalo fixovány. Trička, na která se tisknou jednotlivé motivy, jsou ze stoprocentní bavlny v příjemném jednoduchém designu. Z bavlny jsou i tašky.

www.vohoz.cz